Czym są zaburzenia lękowe?

Lęk to naturalny stan emocjonalny, który sprzyja mobilizacji wszystkich sił organizmu w obliczu rozmaitych niebezpieczeństw. Dzięki temu, że go odczuwamy, jesteśmy w stanie skuteczniej bronić się przed napastnikiem albo wykazać refleksem i uniknąć kolizji na drodze. Nieczęsto jednak spotykamy się z bezpośrednim zagrożeniem życia czy zdrowia, mieszkając we współczesnej metropolii, jaką jest Częstochowa. Zaburzenia lękowe, leczeniem których zajmują się psychoterapeuci i psychiatrzy, to problemy, o jakich można mówić właśnie wówczas, gdy zdarza nam się odczuwać paraliżujący lęk pomimo braku faktycznego zagrożenia.

 

Czy warto podjąć leczenie zaburzeń lękowych?

Zaburzenia lękowe potrafią znacząco obniżyć komfort życia. Dlatego warto je leczyć. Nadmierny, nieadekwatny do sytuacji lęk może np. zmuszać do unikania określonych okoliczności lub obiektów. Czasem oznacza przesadną troskę o zdrowie własne lub bliskich osób albo przymus wykonywania określonych czynności (takich jak wielokrotne sprawdzanie, czy przed wyjściem z domu zamknęło się drzwi), mimo poczucia, że są one irracjonalne. Wielu mieszkańcom Częstochowy potrzebne jest też leczenie tzw. nerwicy lękowej – utrzymującej się przewlekle obawy o przyszłość i związanego z nią przygnębienia. 

 

Terapia zaburzeń lękowych w Częstochowie

Nie radzisz sobie z paraliżującym Cię na co dzień lękiem i szukasz pomocy w Częstochowie? Zaburzenia lękowe należą do problemów, z którymi trudno poradzić sobie samodzielnie. Bardzo dobrze więc, że dojrzałeś/-aś do decyzji – jak wiem, niełatwej – by skorzystać z pomocy specjalisty. Oferuję Ci wsparcie z wykorzystaniem najbardziej uznanych na świecie metod terapii zaburzeń lękowych. W Częstochowie możemy spotkać się w mojej pracowni psychoterapeutycznej przy alei N.M.P. A jeśli lęk sprawia, że niechętnie wychodzisz z domu albo po prostu masz daleką drogę do Śródmieścia, zapraszam do kontaktu on-line!