Kilka słów o mnie

Nazywam się Paweł Orman jestem terapeutą uzależnień oraz terapeutą par i pedagogiem. Prowadzę prywatną pracownię psychoterapeutyczną.

Pomoc drugiemu człowiekowi jest dla mnie czymś więcej niż pracą. To misja połączona z pasją dająca poczucie spełnienia. Cenię sobie uczciwość i rzetelność. Jako terapeuta uzależnień oraz terapeuta par i małżeństw dobieram odpowiednie narzędzia służące postępowi w procesie terapeutycznym adekwatne do zasobów klientów. Skuteczność terapii opieram o nurt poznawczo-behawioralny jak i podejście Ericksonowskie. Zaufanie jak i bezpieczeństwo klienta uważam za fundament funkcjonowania w procesie terapii. Pracę poddaję regularnej superwizji. Sesje w gabinecie terapeutycznym jak i terapia online umożliwiają mi rozpoznanie problemu, dopasowanie celów, kroków i metod skutecznie umożliwiających jego rozwiązanie i postęp terapeutyczny. Wykształcenie psychoterapeutyczne uzyskałem w Fundacji Zdrowia Psychicznego i Somatycznego Vis Salutis w Łodzi. Umiejętności pedagogiczne doskonaliłem w Szkole Głównej Krajowej w Warszawie. Moją pasją jest sport oraz rozwój osobisty, niegdyś zawodowo trenowałem siatkówkę.

Pracownia Psychoterapeutyczna Paweł Orman -  Częstochowa
Terapia Częstochowa - Dyplom ukończenia studiówPsychoterapia uzależnień Częstochowa - Zaświadczenie Psychoterapeuty
Opinie

Jeśli mówię komuś o swoich problemach to nie dlatego, że lubię narzekać tylko dlatego, że komuś ufam. Jeśli mam powiedzieć, co dały mi spotkania z psychoterapeutą, to powiedziałabym, że zmieniły bieg moich myśli. Szczerze polecam terapię u Pawła. Profesjonalne podejście, rzetelność w połączeniu z ciepłem, otwartością i zaangażowanie sprawiły, że uporałam się z problemami ciągnącymi się za mną od dawna. Zrozumiałam, że mam pracować nad Sobą dla Siebie. Że to ja mam patrzeć w lustro i widzieć kim jestem, a nie widzieć marionetkę uszytą z ludzkich upodobań. Przez całą terapię czułam ogromne wsparcie. Psychoterapeuta Paweł to sympatyczna osoba, godna zaufania i polecenia. Dużo daje mi świadomość, że kiedy będę miała kłopoty to mam sprawdzoną osobę, która pomoże i za to bardzo dziękuję

Magda

Jestem specjalistą terapii uzależnień od kilku lat, z osobami uzależnionymi mam zaszczyt pracować w klinice Wolmed w Dubiu koło Bełchatowa. Relacja terapeutyczna jest bardzo istotnym elementem to postawa wobec klienta, w przypadku kontaktu z Pawłem jako terapeutą można spodziewać się empatii i tolerancji jaką Paweł posiada, do tego należy dodać cierpliwość i umiejętność aktywnego słuchania. Stonowane lecz bardzo potrzebne poczucie humoru Pawła również jest wartością dodaną do pakietu, który nazywa się profesjonalizm.

Patryk Dworzyński

Terapeuta godny polecenia. Kontynuuje pracę z Pawłem po wyjściu z ośrodka. Każde nasze spotkanie bardziej uświadamia mnie, jak wartościowe jest życie w trzeźwości. Dzięki pracy z Pawłem nauczyłem się wykorzystywać nowe umiejętności, które poznałem w trakcie terapii zamkniętej. Dzięki profesjonalnemu podejściu terapeuty, potrafię sam odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla mnie dobre. Każda sesja to miłe, serdeczne spotkanie, które wiem, że mi pomaga, daje energię i siłę, do tego, by w trzeźwości realizować swoje plany rodzinne i zawodowe.

Robert

O moim stylu pracy

Pomoc drugiemu człowiekowi jest dla mnie czymś więcej niż pracą. To misja połączona z pasją dającą poczucie spełnienia. Dlatego w terapii nie zajmuję się rutynowo zaburzeniem opisanym w klasyfikacji chorób i problemów psychicznych – staram się dostrzec jedynego w swoim rodzaju człowieka i jego niepowtarzalną sytuacją życiową. Niezależnie od tego, czy Klientowi potrzebna jest jedynie konsultacja psychologiczna, czy systematyczna terapia, zapewniam mu pomoc dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb.

Choć niejeden gabinet psychologiczny w Częstochowie zajmuje się leczeniem podobnego spektrum problemów psychicznych jak te, w których terapii się specjalizuję, każdy psycholog czy terapeuta ma swoje własne, często unikalne sposoby pracy. Jestem zdania, że powinny być dla Klienta w pełni transparentne (zwłaszcza wówczas, gdy korzysta z pomocy psychologa w Częstochowie prywatnie), by mógł świadome dokonać wyboru placówki. Czym wyróżniają się moje metody działania?

O moich metodach pracy

Klienci często obawiają się, że gabinet psychologiczny to miejsce, w którym zmuszeni będą wracać do przykrych wspomnień z dzieciństwa albo analizować swoje zawodowe porażki. Sądzą, że ich złożona sytuacja wymagać będzie wielu spotkań, a tym samym dużego nakładu czasu i niemałych kosztów. Ja jednak wychodzę z założenia, że skoro nie da cofnąć czasu, nie zawsze warto odwracać się za siebie – można za to tu i teraz zacząć wszystko robić inaczej, by odnosić inne niż dotąd rezultaty.

Jako zwolennik metody poznawczo-behawioralnej stawiam na terapię krótkoterminową. Skupiam się na teraźniejszości Klienta w przekonaniu, że nie potrzebuje dogłębnej analizy przyczyn swojego problemu, by znaleźć skutecznie rozwiązanie. Tak jak każdy psychoterapeuta czy psycholog w Częstochowie chcę, by moi Klienci wiedli bardziej satysfakcjonujące życie. Niekiedy oczywiście wymaga to przepracowania trudnych emocji i przebytych traum. Wierzę jednak, że podstawą życiowej zmiany jest odkrycie i wzmocnienie własnego potencjału. Na tym skupiam się w swojej pracy.